وبلاگ

  • آکادمی چای
  • دیدگاه ها
  • دیدگاه ها
  • 7

تاریخچه چای در جهان

قسمت یک


تحقیقات نشان می‌دهد که بوته چای را در حدود سه هزار سال قبل از میلاد مسیح در چین می‌شناختند. گیاه چای به حالت وحشی در شمال هند در ناحیه‌ای به نام آسام و مناطقی مانند تونکین و لائوس نیز می‌روئید. بر اساس افسانه‌ای قدیمی، هنگامی که به طور تصادفی مقداری از برگ چای در ظرف آب جوش امپراتور چین ریخت، کشف شد.هزاروشش‌صد سال پس از میلاد، چای در میان مستعمرات اروپا و آمریکا متدوال شد. در سال هزارونهصدوچهار و در بحبوحه جنگ جهانی دوم چای یخی به وجود آمد و چهار سال بعد «توماس سالیوان» از نیویورک، فرهنگ استفاده از چای کیسه‌ای را ابداع کرد.
در حدود سال هشت‌صد پیش از میلاد، شخصی به نام «لویو» نخستین کتاب را در مورد چای نوشت و موفق شد پس از مدتی روش‌های متفاوتی از زراعت و تولید چای را در چین باستان تدوین کند و به همین دلیل توسط امپراتور وقت تشویق شد.
در کشور ژاپن بذر چای نخستین بار توسط یک راهب بودایی به نام «نیمس» و به منظور گسترش مذهب بودایی به این کشور وارد شد. این مسئله باعث شد تا چای با بوداییان ژاپن در ارتباط باشد. ولی پس از مدتی بسیاری از مردم عادی به خاطر ایجاد حس تازگی پس از نوشیدن چای، به مصرف آن روی آوردند.

بلی، شهرزاد خصوصاً در زمینه چای سبز دارای محصولات متنوع با طعم‌های عسل، گل یاسمن و لیمو است.

بلی، شهرزاد یک شهرزاد است. اما بنابر رعایت شئونات و احترام و موازین لوگوی خود را تغییر داده.

بلی، انواع عصاره‌ها و طعم‌هایی که به چای شهرزاد اضافه شده اند صددرصد طبیعی است و از بهترین تأمین کنندگان بین‌المللی درآلمان و سوئیس و فرانسه تهیه می‌شود .

همه محصولات! بستگی به ذائقه و میزان علاقه‌مندی شما به طعم‌های ساده و یا عطری دارد.

نظر شما درباره ی این مطلب چیست ؟

دسته بندی ها

برچسب ها

محبوب ترین ها

از تازه ترین محصولات با خبر شوید